جمعه, 04 18th

Last update12:11:55 PM

مقاله ها

سخن مدير جديد سايت اولكاميز / ياران سلام . . . .

alt

لطيف ايزدي:
طلوع دوباره سايت اولكاميز نويد بخش حياتي نو و حركتي ديگر در جهت انجام رسالت اطلاع رساني صريح و شفاف به جامعه و ادامه راه يار هجرت كرده به سراي باقي ، شادروان عثمان اكرامي مي باشد. جمعه 13 مرداد مطابق با 14 رمضان، درست يك روز بعد از مراسم گراميداشت روز خبرنگار در گرگان بود كه اولكاميز را پس از وقفه اي طولاني يعني حدود 2 سال، بار ديگر با توكل به خداي حكيم و حمايت دوستان صديق آغاز نموديم. درابتداي امر به عنوان مدير سايت به همه شما كاربران محترم درود مي فرستم وبرايتان آرزوي بهروزي و شادكامي دارم. دستان پر مهرتان را به گرمي
مي فشارم .
ياران آشنا ، در ماهي شريف آمديم تا در كنار شما حضوري مؤثر داشته باشيم . بار ديگر با نام اولكاميز به نزد شما مي آييم تا سرود معرفت و آگاهي را سر دهيم . دلبسته همراهي تان هسيم تا براي طي طريق به حمايت هاي شما نياز داريم . آمديم تا گامهاي استوارتري برداريم و پويا و بالنده ظاهر شويم. اينك براي زنده نگهداشتن ياد و نام عثمان عزيز به صحنه آمديم تا آرمانهايش را تداوم بخشيم. و بيرق بر زمين مانده را مانند سربازي بردست گيريم و برافرشته نگه داريم

 

.
كاربران عزيز، با ما باشيد، حرفها وپيامها ، دردها و دغدغه ها، احساسات و افكارتان را در مورد مسائل مختلف فرهنگي – ادبي – هنري – اجتماعي – اقتصادي و . . بنوبسيد. منتظر آثار، نوشته ها ، نقدها و نظرات ارزشمندتان هستيم .
و اما بعد سخني كوتاه در باب پيشينه سايت اولكاميز. . . .
تاسيس سايت فرهنگي و خبري اولكاميز، با تبليغات انتخابات مجلس هفتم در اسفند سال 86 همراه بود . كه در حوزه گرگان – آق قلا رقابت كانديداها به مرحله دوم كشيده شد. و ما نيز به اين مسئله مهم ورود پيدا كرديم . در آن دوران، اولكاميز نهالي بود كه نياز به رشد و بارور شدن و شكوفايي داشت. اولكاميز با اين نيت آمده بود تا براي مردم خوب سرزمينش مخصوصا جوانان منشا آگاهي و خبررساني و ينش و بصيرت باشد. صدايي باشد و تريبوني. اولكاميز آمده بود تا با توجه به وضعيت موجود و مقتضيات زمانه ، در حد توان از فرهنگ و ادبيات و هنر و آداب و رسوم مردم پرتلاش و صادق تركمن صحرا بگويد . از استعدادها و قابليت هاي اين دياركهن و تاريخي حرف بزند. داشته هاي مطلوبش را معرفي و تبليغ و تقويت دهد و مشكلات و مصائب و خواسته ها يش را منعكس كند. اولكاميز آمده بود تا براي ايل و تبار و ديار خود كاري كند .
دراسفند ماه سال 86 بود كه اين حقير به همراه و همت دو تن از دوستان جوان و فعالم ، محمود اسماعيلي و علي آرخي به فكر راه اندازي و افتتاح يك سايت در شهرمان آق قلا افتاديم . چون براي انعكاس و بازتاب اخبار و مسائل و . . . علاوه بر مطبوعات به رسانه اي وسيعتر و امروزي تر و آسانتر نياز مند بوديم . اين تفكر و احساس مبارك بود كه منجر به تولد سايت شد.
آن وقت ها چون با كامپيوتر آشنا نبودم. مطالبم را بر جريده كاغذ مي نوشتم و دوستانم علي و محمود زحمت تايپ و بارگذاري و ديگر مسائل سايت را مي كشيدند.
در آن ايام اولكاميز آمده بود تا به مانند آيينه عمل كند و پل ارتباطي باشد بين مردم و مسئولين. بيان حرفها و دردها ، پيامها و انديشه هاي مردمي كه با آنها زندگي مي كرديم . تقويت و اشاعه فرهنگ و هنر و ادبيات و موسيقي و ورزش سرزمين مادري مان از دغدغه هاي اوليه ما بود .
سايت اولكاميز با سعي و كوشش مجدانه و مخلصانه بانيان خود كه مثلثي متعادل را تشكيل مي دادندبه سرعت پيش مي رفت. علاقمندان و مخاطباني مي يافت كه مشوق بودند و صاحب نظر. در اندك زماني ، دوستان ديگري همچون زنده ياد عثمان اكرامي - عبدالرحيم آنا مرادي - حامد دليجه - رشيد نافعي – احمد دليجه و . . . به جمع صميمي ما پيوستند و در نتيجه اضلاع ما افزايش يافت و قويتر شد .
با حمايت ياران ساعي ، اولكاميز پله هاي رشد را طي كرد و قابليت هاي خود را در جهت پوشش اخبار و مسائل فرهنگي – ادبي – هنري – اقتصادي – ورزشي - اجتماعي - سياسي تركمن صحرا را نشان داد. چنين شد كه اولكاميز مورد توجه دوستداران به فرهنگ و هنر و ادبيات تركمن واقع گرديد . و در اين حين صد البته موافقان بسيار و مخالفان اندكي هم پيدا كرد كه اين واقعيت در هر كاري طبيعي است . تا اينكه با توجه به شرايط به وجود آمده ، پس از يك سال فعاليت، مديريت سايت را به فرهنگي فعال و خوش ذوق آموزش و پرورش آق قلا ، عثمان اكرامي واگذار كرديم و ايشان نيز الحق والانصاف نزديك به دو سال تمام مخلصانه تلاش كرد و با تدبير و عقلانيت سايت را از توقف و تعطيلي رهاند. تا اينكه بنا به تقديرالهي در دي ماه سال 89 به بيماري نا علاجي دچار شد و پس از چند ماه در اواخر اسفند ماه همان سال چند روز قبل از نوروز ، از اين دنياي فاني چشم فرو بست . و ما را داغدار كرد . بدينگونه از زمان بيماري عثمان تا زمان حاضر ( مرداد ماه ) وقفه اي يك و نيم ساله براي سايت اولكاميز به وجود آمد. تا اينكه به درخواست بسياري از حاميان و هواداران و با توافق دوستان آق قلايي، عبدالرحيم آنامرادي – حامد دليجه و آناحاجي قانقرمه و نيز پيشنهاد دوستان گنبدي ، آنا محمد بيات و حاجي قربان طريك و فرهاد قاضي و . . . مبني برشروع مجدد سايت و فعاليت دو باره آن ، تابستان امسال 1391 عزم مان را جزم كرديم تا سايت را فعال نماييم . با اين باور كه پرچمي را كه با رحلت غم انگيز مدير سايت اولكاميز عثمان اكرامي بر زمين مانده بود برافراشته نگهداريم. در پايان برخود لازم مي دانم كه از همكاري صميمانه دوست عزيزمان مهندس محمد امين قرنجيك مدير سايت دانشجويان و دانش آموختگان تركمن براي افتتاح اوليه و همچنين راه اندازي دو باره سايت، كمال تشكر و قدرداني خود را اعلام مي نمايم .
والسلام ، سحرگاه هجدهم مرداد ماه 1391 گنبد،حوالي شهر جرجان

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
  • هیچ نظری یافت نشد
شما اینجا هستید: ترکمن ایلی